w przypadku poważnego zainteresowania szczeniaczkiem z naszej hodowli wskazany jest kontakt telefoniczny

792 442 531 po godzinie 18:00

Co chcielibyśmy wiedzieć o tobie ?
- Napisz krótko o sobie i swojej rodzinie, w której szczeniak wyrośnie
- Skąd pochodzisz, napisz swój kontakt i adres.
- Dlaczego zdecydowałeś się na rasę Cavalier King Charles Spaniel ?
- Czy masz doświadczenie w hodowli Cavalier King Charles Spaniel lub innej rasy ?
- Czy jesteś zainteresowany posiadaniem szczeniaka na wystawy czy chcesz mieć go jako towarzysza ?

Nasze szczenięta są hodowane w domu i mają stały kontakt z ludźmi, dziećmi i  psami. Szczeniaki są zaszczepione i kilkakrotnie odrobaczone, posiadają microchip. Rodzice naszych szczeniąt mają badania serca, rzepki kolanowej, oczu, EFS i CC/DE. Odchodząc do nowego domu szczenięta otrzymują karmę, do której są przyzwyczajone, świadectwo szczepienia, odrobaczenia oraz wiele porad dla nowego właściciela . Szczeniaków nie sprzedajemy przez pośredników, tylko bezpośrednio do nowego właściciela. Nie sprzedajemy też całych miotów jednemu zainteresowanemu ! Mamy na sprzedaż szczeniaki tylko z rodowodem !
Umowa sprzedaży jest oczywistością.

Certyfikaty wszystkich badań obojga rodziców są dostępne do wglądu w hodowli. Stanowią one własność hodowli. Od sierpnia 2016 nie wydajemy kserokopii badań rodziców z uwagi na liczne incydenty podrabiania certyfikatów i niewłaściwego ich wykorzystania. Dla nowych właścicieli szczeniąt jesteśmy dostępni zawsze i bardzo chętni do stałego doradztwa. Ciągły kontakt jest mile widziany.

Szczeniaczki z naszej hodowli mieszkają na cały świecie: w  Ukrainie, Litwie, Chorwacji, Austrii, Niemcach,  Malcie, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Jako świadomi hodowcy z 20 - letnim doświadczeniem wobec ignorancji innych hodowców dotyczącej genetycznych chorób cavalierów chcemy wyjaśnić co kryje się za tajemniczymi symbolami takimi jak EFS, CCS, MVD, PL i dlaczego badamy nasze psy i mamy na to dowody w postaci certyfikatów wystawionych przez uprawnionych specjalistów. Poniżej w wielkim skrócie kilka słów o chorobach dziedzicznych cavalierów.

Zespół Epizodycznego upadania (episodic falling syndrom - EFS). Choroba zwana jest też napadowym wzmożonym napięciem mięśni (paroxysmal hypertonicity). Jest to zespół sztywności mięśniowej i zapaści. Pies traci koordynację, przewraca się na bok. Sytuacje takie często są wywoływane czynnikami stresowymi lub gdy zwierzęta są podekscytowane. Zwierzę nie traci przytomności, jest świadome tego co się dzieje, ale nie może uzyskać panowania nad swoim ciałem. Ostatnie badania pokazały, że zespół ten nie jest jednak schorzeniem mięśniowym, lecz wywoływany jest przez pojedynczy gen recesywny związany z funkcją mózgu, będący mutacją genu BCAN. Tutaj możesz zobaczyć objawy tej choroby:   https://youtu.be/LTuKF2DeJ4I nasze psy mają badania genetyczne na EFS.

Zespół suchego oka występuje w wielu rasach jednak u Cavalierów mamy do czynienia z połączeniem dwóch syndromów, występujących w bardzo ostrej formie. Jest to wrodzone zapalenie spojówki i rogówki, połączone z formą dermatozy. Psy dotknięte tym schorzeniem nie produkują łez, co powoduje znaczną bolesność w obrębie gałki ocznej. Skóra psa dotkniętego tym syndromem jest łuskowata i przesuszona, szczególnie w obrębie stóp co może powodować znaczny dyskomfort podczas stania czy chodzenia. Niestety do dzisiejszego dnia nie są znane kuracje, które umożliwiają psu normalne funkcjonowanie z tą przypadłością dlatego też większość dotkniętych nią Cavalierów zostaje uśpiona.

LINK DO INNYCH DZIEDZICZNYCH CHORÓB

NIE PROWADZIMY WYPRZEDAŻY DOROSŁYCH PSÓW !

0dpowiadając na liczne pytania o przyczynę, oświadczamy, że uważamy to za niemoralne w stosunku do naszych zasłużonych dla hodowli seniorów, wobec których mamy zobowiązania za bezgraniczne przywiązanie, zasługi dla hodowli i chcemy zapewnić im spokojne życie do końca ich dni...

Uwzględniając sugestie i wychodząc na przeciwko nowym właścicielom naszych szczeniąt wybraliśmy bardziej dogodną porę na narodziny szczeniąt bardziej sprzyjającą nauce czystości szczeniaczka w nowym domu.

Jeżeli jesteś zainteresowany szczeniakiem z naszej hodowli  możesz go zarezerwować. Zadzwoń a dowiesz się jak to zrobić.

JUŻ SĄ!

PIERWSZE W TYM ROKU SZCZENIACZKI

       

 PRZEDSTAWIAMY:

2 czarno-podpalanych chłopców, 1 rudego chłopca i rudą suczkę,

rodzicami zostali:

Inter Champion, Multi Champion

KATRIN Canis Satelles

Inter Champion, Multi Champion

MERLIN Canis Satelles

oboje rodzice przebadani i całkowicie czyste:

serce MVD, oczy, EFS i CCS, rzepki kolanowe

LINK DO SZCZENIACZKÓW

oraz

       

2 rudych chłopców,

których rodzicami są:

Inter Champion, Multi Champion

SWEET DREAMS Canis Satelles

i

Champion CZECH, Junior Champion CZECH

VINNI Canis Satelles

mieszkający na stałe w Czechach

oboje rodzice przebadani i całkowicie czyste:

serce MVD, oczy, EFS i CCS, rzepki kolanowe

LINK DO SZCZENIACZKÓW

Jeżeli marzysz o czworonożnym przyjacielu z naszej domowej hodowli zadzwoń, opowiedz nam o Twoich oczekiwaniach, a my zdradzimy Ci nasze plany!

telefon 792 442 531 po godzinie 18:00